İpekyolu Belediyesi'nden Çiftçilere Büyük Destek - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi’nden Çiftçilere Büyük Destek

Admin | 11 Haziran 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün çiftçilere vermiş olduğu mısır tohumu desteği ile 1000 dekarlık mısır ekimi gerçekleştirildi.

Çalışmalarını bunlarla sınırlı tutmayan İpekyolu Belediyesi sebze üretimini teşvik etmek amacıyla ilçede bulunan vatandaşlara 42 bin adet sebze fidesi dağıttı.
Çiftçiye olan destekleri nedeni ile çiftçi dostu belediye olarak bilinen İpekyolu Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, tarımsal çalışmalar kapsamında, bin dekarlık mısır ekimini tamamlayarak, çiftçinin yüzünü güldürdü. Çalışmalarını bununla sınırla tutmayan ekipler, son olarak da vatandaşa 42 bin adet sebze fidesi dağıtımı yaptı. Belediyenin çiftçilere olan tohum ve makine ekipman desteğinin süreceğini belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Bu yönüyle biz istiyoruz ki, alternatif ürünler yetiştirilsin. Burada çiftçilerimiz belediyemiz desteğiyle mısır üretimine başlamış durumda. Değişik bölgelerde de sebze üretimini teşvik etmek için şu ana kadar 42 bin adet fide dağıtımı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız ve belediye iş birliği dahilinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Özellikle çiftçilerimizin arazilerini işlerken bireysel olarak elde edemedikleri alet ve ekipmanları İpekyolu Belediyesi olarak temin ediyoruz. Kırsal Kalkınmanın başlamış olduğu ve tarımın giderek önem kazandığı günümüzde çiftçilerimiz ihtiyaç duydukları ekipmanları belirli kontroller dahilinde çiftçimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle