İpekyolu Belediyesi'nde CBS ve E-imar uygulaması aktif hale geldi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi’nde CBS ve E-imar uygulaması aktif hale geldi

Admin | 16 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi çağdaş ve modern belediyecilik anlayışı çerçevesinde “üç boyutlu kent bilgi sistemi ile büyük kolaylık sağlayan CBS ve e-imar uygulamaları”nı faaliyete geçirdi.

Buna göre, en güncel  2011,2012,2014 yılı uydu fotoğrafları ve hassas arazi modeli ile şehrin sanal modelinde gezinti yapılabilecek, belediyemizin yapmayı planladığı  büyük projelerine ulaşılabilecek, kentin sokaklarında sanal olarak dolaşılabilecek ve kentin gelişimi uydu görüntüsü üzerinden üç boyutlu olarak izlenebilecek, kent rehberi ile şehrin içindeki kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, okullar, sağlık tesisleri, eczaneler, emniyet birimleri, oteller, tarihi eserler vb. sorgulanabilecek.
Ayrıca, arama senaryolarında adres arama özelliği ile ilçe, mahalle, cadde, sokak bilgileri üç boyutlu harita üzerinde görülebilecek.
Bunların yanı sıra hayata geçirilen bu uygulamalar ile ruhsatı onaylanan yapıların koordinat  ve ruhsat bilgilerine kolayca erişim yapılabilecek ve AYKOME kazı ruhsatlarına ruhsat onaylandığı tarih itibari ile erişebilinecek ve vatandaşlarımız e-imar sayesinde mahalle, ada, parsel bilgilerini girerek belediyeye gelmeye gerek duymadan bilgilendirme amaçlı imar durum belgesi  alabileceklerdir.
Belediyemiz gelişmiş teknolojiye ayak uydurarak daha kaliteli ve daha  hızlı hizmet sunmak için şeffaf belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına tüm hızıyla devam edecektir.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle