İpekyolu Belediyesi Yoksul Öğrencilerin Sesi Oluyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Yoksul Öğrencilerin Sesi Oluyor

Admin | 09 Ekim 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi kırsal mahallelerdeki yoksul öğrencilere yönelik başlatmış olduğu kırtasiye ve eğitim desteği son hızıyla devam ediyor.

İpekyolu Belediyesi kırsal mahallelerde başlatılan eğitim desteği   dağıtımı devam eden çantaların içerisinde; çift gözlü kalemlik, kalemtıraş, silgi, makas, yapıştırıcı, 12’li pastel boya, kurşun kalem, kırmızı kalem, çizgili defter, kareli defter, resim defteri gibi temel kırtasiye malzemeleri bulunuyor.

Belediye ekipleri bu hafta  Özgün Coşkun Haydaroğlu, Türk Eczacılar Birliği, Vali Ali Cevdet Bey İlk ve Ortaokulu öğrencilerine içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çantaların dağıtımını yaptılar. Eğitim öğretim yılının sonuna kadar da toplamda 5000 çantanın ilçe sınırlarındaki okullarda eğitim gören öğrencilere ulaştırılması hedefleniyor.

Çanta ve kırtasiye malzemeleri hediyelerini alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken sevinçlerine diyecek yoktu. Öğrenciler İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’e de hediyelerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

İpekyolu Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yürüttüğü çalışmalarında, geleceğin teminatı olan çocuk ve gençleri önemseyerek, daha iyi eğitim almalarına katkı sağlama doğrultusunda okullara ve öğrencilere gerekli her türlü desteği sağlamaya devam edecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle