resim
İpekyolu Belediyesi Yaz Kursları Kadınlardan Büyük Rağbet Gördü - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Yaz Kursları Kadınlardan Büyük Rağbet Gördü

Admin | 19 Ağustos 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi’nin düzenlediği yaz kursları değişik merkezlerde, çeşitli branşlardaki yoğun katılımlarla devam ediyor.

Kadın vatandaşlar  tarafından en çok tercih edilen Maya Kadın Yaşam Merkezi ise gerek çeşitlilik gerekse nitelik açısından bir çok kursa ev sahipliği yaparak dikkatleri üzerine çekiyor. Merkezde trikotaj, el sanatları, kadın giysileri, dikiş-nakış, çocuk gelişimi branşlarında toplamda 200 kişiye, kurs veriliyor.

Ayrıca, Maya Kadın Yaşam Merkezi’nde İran’lı eğitmenler tarafından verilen kroşe örgü, taş traşı ve takı tasarımı kursları da vatandaşlardan   rağbet  görüyor.

Kadın vatandaşların bir diğer ilgi gösterdiği branş ise toplamda 150 kursiyere hizmet veren Bostaniçi Erek Mesleki Kız Teknik Lisesi’ndeki aşçılık kurslarıdır. İpekyolu Belediyesi tarafından  Gerek günlük hayatlarında gerekse meslek edinme anlamında aşçılığın tüm detaylarının öğretildiği kurslarda  haftada 5 gün 8 saat olarak kursiyerlerle  buluşuyor.

Bostaniçi Erek Mesleki Kız Teknik Lisesi’nde verilen ve yoğun ilgi gören bir diğer kurs  da Kuaförlük. Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara, kadın vatandaşların  yine hem günlük hayatlarında hem de meslek edinme anlamında faydalı olacak bilgi ve becerileri öğretmeyi hedefliyor.

İpekyolu Belediyesi’nin toplamda 3.000 katılımın olduğu yaz kursları, vatandaşların kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra kadınlarımızın da sosyalleşmelerini, günlük hayatlarında faydalanabilecekleri bilgi ve birikime sahip olmalarını hedefleyerek tüm hızıyla yaz sonuna kadar aynı yoğunluk ve çeşitlilikle devam edecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle