İPEKYOLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İPEKYOLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Admin | 31 Ocak 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Belediyesi, soğuk havanın etkili olduğu kentte yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama, yemek ve ekmek bıraktı. Büyükşehir Belediyesine bağlı Veteriner Hekimler tarafından da hayvanların iç ve dış parazit aşıları yapıldı.


Gece sıcaklığın eksi 10 dereceye kadar düştüğü kentte ‘Can Dostları’nı unutmayan İpekyolu Belediyesi hayvanların aç kalmaması için ilçenin dört bir yanında çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Van’da, koronavirüs önlemleri kapsamında halkın ‘evde kal’ çağrılarına uymasıyla sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediyeye bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile hayvan dostu dernekler tarafından Bostaniçi Mahallesi Sıhke Gölü civarında ‘besleme’ etkinliğini gerçekleştirdi. Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Veteriner Hekimler tarafından da hayvanların iç ve dış parazit aşıları yapılırken, bitkin bulunan hayvanlar ise tedavileri yapılmak üzere Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.
ALLAHVERDİ: HAYVANSEVERLERİN YANINDAYIZ
Kurumsal bir kültür ile hayvanlara sahip çıkılması gerektiğin belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Adil Allahverdi “Büyükşehir Belediyemiz, İpekyolu Belediyemiz ve kentteki tüm hayvansever STK’larımızla birlikte odak noktalarına mama bıraktık. Büyükşehir belediyemize bağlı veteriner hekimler tarafından ise sokak hayvanlarımıza iç ve dış parazit aşıları yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyeler ile birlikte rutin olarak bu çalışmaları yapıyoruz. Bizler belediyeler olarak hayvanseverlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Kurumsal bir kültür ile hayvanlara sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün bir farkındalık oluşturmak niyetiyle bugün burada bulunduk. Tüm hayvansever dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi.
“HER GÜN BELİRLİ ODAK NOKTALARINA MAMA BIRAKIYORUZ”
İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü saha personeli Adem Yazıcı da belediye olarak sokak hayvanlarıyla yakından ilgilendiklerini kaydederek, “İpekyolu Belediyesi olarak sürekli can dostlarımızın yanındayız. Her gün belirli odak noktalarına mama bırakıyoruz. Hafa sonu sokağa çıkma kısıtlamalarında ise gönüllü arkadaşlarımızla sokakta kalan aç hayvanları besliyoruz. Bu gün de belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve gönüllü arkadaşlarımızla bu kapsamlı etkinliği gerçekleştirdik” diye konuştu.
“HAYVANLARI HİÇ BİR ZAMAN GÖZ ARDI ETMEMELİYİZ”
Öğrencileriyle beraber bir proje kapsamında etkinliğe katıldıklarını ifade eden öğretmen Başak Avcı ise “Bu alanda hem besleme yapıyoruz hem de hasta canlarımızı kontrol ediyoruz. Burada hasta, aşısız hayvan varsa eğer Hayvan Rehabilitasyon Merkezimize gönderiyoruz. Orada gerçekten çok güzel ilgileniyorlar. Burada gönüllüler olarak bulunuyoruz. Hayvanlarla bir arada yaşadığımızı hiç bir zaman unutmamamız gerekiyor. Hayvanlar hayatımızın bir parçası onlar olmazsa hayatımızda çok büyük bir eksiklik olur. Hayvanları hiç bir zaman göz ardı etmemeliyiz. Ben bir öğretmen olarak öğrencilerime her zaman bunu aşılıyorum. Lütfen bencil yaşamayalım. Bu doğal çevre sadece bizim değil onlara da ait. Hayvanları her zaman sevmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle