resim
İpekyolu Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

Admin | 05 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Yaz mevsiminin kendini iyice hissettirmesi ile aç ve susuz kalan sokak hayvanlarına, İpekyolu Belediyesi ekipleri kendilerince çözüm üretti.

Geçtiğimiz günlerde Van-Özalp karayolunda çöp konteyneri içerisinde çuval ve telle bağlanmış halde köpek bulan İpekyolu Belediyesi ekipleri bu kez yine aynı güzergah üzerinde bulunan sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını gidermek için su çukurları oluşturdu.

Köpeklerin bulundukları alanda yemek ihtiyaçlarının yanı sıra su ihtiyaçlarını gideremediklerini farkeden İpekyolu Belediyesi ekipleri kürekleriyle yol kenarlarına su çukurları oluşturdu.

Kazdıkları çukurları kendi imkanları ile su tutar hale getiren İpekyolu Belediyesi ekipleri çevredeki hayvanların susuzluklarını gidermelerini keyifle izleyerek tüm vatandaşlarımızı da sokak hayvanları için bu tarz alternatif çözümler üretmeye davet etti.

Sokak hayvanlarının korunup kollanması, yeme içme barınma gibi her türlü ihtiyaçlarına tüm imkanları ile cevap vermeye çalışan İpekyolu Belediyesi, hayvanların da yaşamın önemli bir parçası olduğunun bilinciyle gereken hassasiyeti göstermeye devam edecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle