İpekyolu Belediyesi Kırasal Okullarda Kişisel Hijyen Eğitimi Verdi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Kırasal Okullarda Kişisel Hijyen Eğitimi Verdi

Admin | 25 Kasım 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi’nce, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve bilinçlendirilmesi hedefleri çerçevesinde merkeze 37 km uzaklıktaki Karagündüz İlk ve Orta Okulunda beslenme ve kişisel hijyen eğitimi verdi.

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Gıda Denetim ekibi ile İpekyolu Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından geçen sene verilmeye başlanan seminerler bu yıl da devam ediyor.

İlk olarak Karagündüz İlk ve Orta Okulu’nun 110 öğrencisine verilerek başlayan eğitimde öğrencilere “nasıl beslenmeliyiz, güvenli gıdalar nelerdir, kişisel hijyenimizi nasıl sağlarız, Alo 174 gıda ihbar hattı nedir ne işe yarar” konularında bilgilendirilirken, okul öğretmenleri ve personeline de, okulun temizliği, bakımı ve hijyeni hakkında bilgiler verildi. Seminer sonrası öğrencilere yiyecek ve içecek ikram edildi.

İpekyolu Belediyesi beslenme ve kişisel hijyen eğitimi konusundaki eğitimleri kırsal mahallelerdeki okulların tamamında düzenleyecek.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle