resim
İpekyolu Belediyesi Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Devam Ediyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Devam Ediyor

Admin | 27 Mart 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü kentsel dönüşüm kapsamında ilçe sınırlarında bulunan, çevre ve görüntü kirliliğinin yanı sıra tehlike arz eden yapıların yıkımına devam ediyor.


İpekyolu Belediyesi, Yapı Kontrol Müdürlüğü yıkım ekipleri İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve vatandaşlardan gelen şikâyetler ve istekler üzerine daha önce tespitleri yapılan binalar için yasal işlemler başlatılarak, kentsel dönüşüm programı oluşturdu.
Bu kapsamda yıkım kararı alınan 30 ağır hasarlı yapıdan, Ali Paşa, Serhat, Cumhuriyet ve Bahçıvan Mahallelerinde bulunan toplam 10 hasarlı yapının yıkım işlemleri, Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince gerekli güvenlik tedbirleri alındıktan sonra kontrollü bir şekilde yapıldı.
Ekipler, bir yandan yıkım çalışmalarına devam ederken, diğer yandan da ilçe sınırlarında yapı kullanım izni olmayan yapıların tespit çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019