İpekyolu Belediyesi Fahiş Fiyatlarla Mücadele Semineri Düzenledi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Fahiş Fiyatlarla Mücadele Semineri Düzenledi

Admin | 13 Ekim 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, piyasadaki fahiş fiyat artırımı ve stokçuluğun önüne geçmek için Van İl Ticaret Müdürlüğü ile ortak çalışmalar başlattı.

Van Ticaret İl Müdürü Murat Keremoğlu, Denetmen Ali Eroğulları, Hal Hakem Heyeti Başkanı Kazım Korkmaz tarafından ipekyolu  Belediyesi  Zabıta Müdürü Ali Karaca’nın da katılımı ile Zabıta personellerine fiyat etiketi, etiket aranacak ve aranmayacak malzemeler, fiyat etiketinde bulunması gerekenler; malın ayırt edici özellikleri, birim fiyatı, tüm vergiler dahil fiyatı, üretim yeri, fiyat değişiklik tarihi, aykırılık tutanağı nasıl tutulur, uygunluk tutanağı nasıl tutulur vb konular hakkında seminer verildi.

Seminerin ardından sahaya çıkarak market ve işletmelerin denetimlerini gerçekleştiren ekiplerimiz fahiş fiyat artışları ve stokçuluk konusunda yapacakları kontroller konusunda uygulamalı olarak bilgilendirildi.

Ülke genelinde fahiş fiyat ve stokçulukla başlatılan mücadele çerçevesinde, İpekyolu Belediyesi de üzerine düşen denetim ve kontrol görevini bundan sonra da kararlılık ve titizlikle sürdürecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle