İpekyolu Belediyesi Denetimleri Sürüyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Denetimleri Sürüyor

Admin | 28 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Gündem, Manşet, Sağlık, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 İpekyolu Belediyesi tarafında 2017-2018 Eğitim- Öğretim  yılının başlamasıyla okullarda  gıda denetimlerine başladı.
   Faaliyete başlayan okul kantinleri gıda sağlığı ve hijyen yönünden İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Gıda Denetim birimi ekipleri ile İpekyolu İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendi.
   Gıda sağlığı ve hijyen yönünden yapılan denetim ve kontroller İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Sait Çakırtaş’ın da katılımıyla yapıldı.
   Tespit edilen eksiklik ve aksaklıklar konusunda işletmecilere ve okul yönetimlerine  gerekli uyarılar yapıldı.
  Okulların ders başı yaptığı günden bu yana 58 okul kantini ekipler tarafından denetlendi. Denetimler sonucunda eksiklik tespit edilen 14 okul kantini hakkında yazılı uyarıda bulunularak eksiklikleri gidermeleri için süre verildi.
   İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda Denetim birimi ile İpekyolu İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleriyle yapılan gıda sağlığı ve hijyen denetimlerinin çocuklarımızın sağlığı açısından büyük önem ve hassasiyet taşıdığını, eğitim yılı boyunca da farklı zamanlarda bir kaç kez tekrarlanacağını bildirildi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle