İpekyolu Belediyesi Covid 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimlerini Yapıyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi Covid 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimlerini Yapıyor

Admin | 08 Temmuz 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Ülke genelinde valilerin yönetimi ve koordinasyonunda “Covid-19 Tedbirleri Denetimi” yapılıyor.
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge gönderdi. Genelgede, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesinin sağlandığı ifade edildi.
Valilerin koordinasyonunda, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, lokanta, restoran, kafe, kahvehane ile kıraathane, kafeterya, kasap, berber, avm, kuaför ve güzellik merkezi gibi birçok iş yeri ve faaliyet alanında denetimler gerçekleştiriliyor. Tedbirlere uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor.
DENETİMLER İPEKYOLU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE YAPILDI
Denetimler kapsamında İpekyolu İlçesi’nde ise Belediye Zabıta Müdürlüğü koordinesinde ilçe tarım, sağlık, milli eğitim, zabıta, emniyet, jandarma ve müftülük personelleriyle denetimler yapıldı. Denetimlerde temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymayanlara da cezai işlem uygulandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle