İPEKYOLU BELEDİYESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İPEKYOLU BELEDİYESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

Admin | 29 Ekim 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Van’ın İpekyolu Belediyesi Cumhuriyetin 97’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle Van Kalesi’nde ödüllü Cumhuriyet Koşusu düzenledi.

Koşuda dereceye girenler altınla ödüllendirildi.
Belediyeye bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, her yaş grubundan bireyin katıldığı ödüllü ‘Cumhuriyet Koşusu’ düzenlendi. Koşuya erkeklerden 140, kadınlardan ise 85 sporcu katıldı. İlçe Emniyet ve Zabıta Müdürlüğü tarafından yoğun güvenlik önleminin alındığı etkinlikte, çocuklar ellerindeki Türk Bayrakları ile parkur alanını süsledi. İki kilometrelik parkur Kaymakam Sinan Aslan’ın start vermesiyle Van Müzesinden başlayıp Van Kalesi girişinde son buldu.
“ÇOCUKLAR SANATÇILAR EŞLİĞİNDE EĞLENDİ”
Cumhuriyet koşusunun ardından etkinlik Van Kalesi’nde, Tarihi Van Evlerinin olduğu alanda devam etti. Burada çocuklara yönelik sanatçı Çağdaş Çoğaç ile İnan Büyüksu tarafından birbirinden güzel şarkılar seslendirilirken, belediye personeli tarafından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.
“DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ”
Cumhuriyet Koşusunda erkekler kategorisinde yarışı birinci tamamlayan Mahsun Değer’e tam altın, ikinci tamamlayan Kenan Sarı’ya yarım altın, üçüncü tamamlayan Suat Karabulak’a ise çeyrek altın verildi. Kadınlar kategorisinde ise yarışı birinci tamamlayan Bahar Atalay isimli sporcu tam altın, ikinci tamamlayan sporcu Edibe Yağız yarım altın, üçüncü sporcu Nevin İnce ise çeyrek altın ile ödüllendirildi. Sporcular ödüllerini Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın elinden aldı. Ödül törenin ardından etkinlik son buldu.
Başkan V. Sinan Aslan, Cumhuriyetin 97.yıldönümünü kutlayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle andı. Aslan, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle