İpekyolu 4 Ekim Hayvanlar Gününde Etkinlikler Yaptı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu 4 Ekim Hayvanlar Gününde Etkinlikler Yaptı

Admin | 05 Ekim 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

    İpekyolu Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle özellikle sokak hayvanlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve hayvan sevgisini aşılamak amacıyla bir takım etkinlikler düzenleyerek hayvanların yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.
İpekyolu Belediyesi    Sokak hayvanları ile ilgili 15 noktada billboard ve 10 noktada yol afişi ile bilgilendirme yapıldı. Ardından çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için Şefkat ve Şafak Ana okulları öğrencileri Kedi Evini ziyarete götürüldü.
   Cumhuriyet Caddesinde 10.00-16.00 saatleri arasında kurulmuş stantlarda  özellikle çocuklar için hayvan temalı balon, maske, mama, mama kabı gibi çeşitli sürpriz hediyeler dağıtıldı.
  Bunların yanı sıra vatandaşı bilinçlendirmek amacıyla çarşı merkezindeki esnafa mama kabı ile mama verildi.İpekyolu Belediyesinin yapımı tamamlanan 40 adet yeni beton yapı beslenme noktası kentin  özellikle yerleşim yeri dışındaki bölgelere kurularak her gün düzenli olarak besin ve su takviyesi yapılacaktır.
 Ayrıca geçtiğimiz günlerde tellere bağlı vaziyette çuvala konulup, çöp konteynerinde bulunan ve Belediyenin  Engelsiz Yaşam Akademisi’nde koruma altında bulunan “DOST” adlı köpeğide bu özel günde ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle