resim
İl Tertip Komitesinden asılsız haberlere tepki! - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İl Tertip Komitesinden asılsız haberlere tepki!

Admin | 16 Mart 2020 | Gündem, Manşet, Sağlık, Spor, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Pazar günü Van’da oynanan İpekyolu Belediye Spor ile Çaldıranspor maçında yaşanan futbolcu sakatlanmasıyla ilgili basın ve yayın organlarında çıkan haberlere Van Futbol İl Tertip Komitesi yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

Van Futbol İl Tertip Komitesi Başkanlığı, Sanayi Semt sahasında oynanan 1. Amatör Ligi Play-Off karşılaşmasında yaşanan gelişmeleri kamuoyuna yanlış aktaran bazı basın ve yayın organlarında çıkan haberlere tepki göstererek yazılı bir açıklama yaptı.

Bazı basın ve yayın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve bu haberlerin il tertip komitesinin de zan altında bırakıldığına dikkat çekilen açıklamada; “ 15 mart 2020 tarihinde ilimiz sanayi semt sahasında oynanan İpekyolu Belediyespor ile Çaldıranspor müsabakasında yaşanan sakatlık sonucu il tertip komitemiz zan altında bırakılmıştır. 15 Mart 2020 tarihinde bazı basın ve yayın organlarında yayınlanan “Van’da akıl almaz olay” başlığı ve haberin içeriği gerçeği yansıtmadığı gibi tamamen kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Müsabaka günü komitemiz ilgili kişileri sahada bulunmaktaydı. Yaşananları yakından takip etmiştir”ifadeleri kullanıldı.

Yapılan asılsız haber ile ilgili yanlışlara dikkat çeken Futbol İl Tertip Komitesi Başkanlığı açıklamasında, yazılanların aksine 112 Sağlık ekiplerinin ‘10 dakika geç müdahale etti’ iddiası tamamen uydurma haberdir. Müsabakanın başlamasıyla birlikte 112 sağlık ekipleri sahada bulunmuşlardır ve sakatlığa maçın hakeminin izin vermesiyle birlikte anında müdahalede edilmiş ve sakatlık geçiren futbolcu gerekli tedbirler alındıktan sonra hastaneye kaldırılmıştır. Haberde sakatlanan oyuncunun 22. dakikada isminin Ümit Akarsu olduğu belirtilmiş, aslında futbolcunun 24. dakikada Ümit Karasu olduğu tarafımızca ve raporlarımızda sabittir. Bir diğer asılsız ve yanlış bilgi de müsabakanın Serhatspor ile Çaldıranspor arasında olduğu yazılmış. Müsabaka 1. Amatör lig müsabakası İpekyolu Belediyespor ile Çaldıranspor arasında oynanmıştır. 2019-2020 sezonunda ligimizde Serhat spor isminde hiçbir takım bulunmadığının altı çizildi.

Kaynağı belirsiz ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik yapılan haberlerin Van’a hiçbir katkı sunmayacağına da değinilen açıklamada; “Sahada bulunan sağlık görevlileri ve diğer çalışanlara yapılmış bir haksızlıktır. Bu tür asılsız haberlerin ilimize ve futbol camiasına hiçbir fayda getirmeyeceğini bildirir, Çaldıransporlu futbolcu kardeşimize ve Çaldıranspor camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz”denildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019