İl Başkanı Türkmenoğlu'ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İl Başkanı Türkmenoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Admin | 29 Ekim 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Türkmenoğlu mesajında”Cumhuriyetin, kurulduğu günden buyana yükselişine devam ettiğini, son 16 yıldan beri de muasır medeniyetler seviyesine en yakın hale geldiğini belirten  Türkmenoğlu, Özgürlüğünü kazanmak için kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız nice zorluklara rağmen destan yazmış ve sonucunda Cumhuriyetimizi kurmuşlardır. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Milletimiz hiçbir zaman iradesine ve bağımsızlığına kastedenlere fırsat vermemiştir. Hain ellerin geliştirdiği 15 Temmuz darbe girişimi de Cumhuriyetimize kastedenlerin son örneğini taşımaktadır. Kurtuluş mücadelesi ruhunu hiçbir zaman kaybetmeyen bu millet, hain darbecilerin tankları ve silahlarına canı pahasına karşı koyarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmıştır. Tarih şahitliğinde Cumhuriyete ve onun kazanımlarına en çok sahip çıkılan dönem AK Parti dönemi olmuştur.

AK Parti İktidarıyla ortaya konan istikrarla birlikte Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemiz çok daha büyük mesafeler kat edecek, birik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarılara imza atacağız. Her zamankinden çok daha fazla milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, barış ve huzur dolu bir Türkiye için mücadelemize devam edeceğiz ve vatanımıza olan hizmet aşkımızı artırarak sürdüreceğiz. Tarih bizlere gösteriyor ki bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar dün olduğu gibi bugünde devam etmektedir. Bu bilinç içerisinde 95 yıllık Cumhuriyet Devletimizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için her ferdimizin çok daha fazla çaba göstermesi gerekmektedir. Bu çaba ve gayrete birlik ve beraberliği de ekleyerek ülkemizin ilerleyişini hiç durmadan ilelebet muhafaza etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Van halkı olmak üzere bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle