resim
İki Noktaya Belvan Kart Bürosu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İki Noktaya Belvan Kart Bürosu

Admin | 25 Kasım 2017 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu Belvan kart hizmetini daha aktif hale getirmek için iki noktaya Belvan kart bürosu açtı.

Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu Belvan kartı daha rahat ulaşılabilir olması için Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Parka Faqi Teyran’a büro açtı.

 

Büyükşehir  Ulaşım Dairesi Başkanı Kemal Mescioğlu” kısa bir süre önce Elektronik Ücret Toplama Sistemine geçtiklerini belirterek, ‘Belvan Kart’ başvuru noktalarında yaşanan yoğunluk ve vatandaşların talebi üzerine iki noktaya daha başvuru bürosu açma kararı aldıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerde ve özel halk otobüslerinde geçerli olan ‘Belvan Kart’a vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Mescioğlu, şöyle konuştu:

 

“Şu ana kadar 4 bin 50 adet ücretsiz, bin 500 indirimli ve 2 bin 500 adet tam kart olmak üzere 8 bin civarında ‘Belvan Kart’ımız sahibini buldu. Kentte bulunan tek başvuru büromuzda çok ciddi yoğunluk yaşandı. Bizler de valimizin talimatları doğrultusunda bu yoğunluğun önüne geçmek için özellikle engelli ve üniversite öğrencilerimizin kolay ulaşacakları iki noktaya ‘Belvan Kart’ başvuru bürosu kurmak için çalışma başlattık. İnşallah kısa bir süre içinde aktif hale gelecek olan iki büromuzla birlikte vatandaşlarımız daha rahat bir şekilde kartlarını alabilecek.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle