resim
Hizmet Elçisi Mehmet Bilici Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Oldu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Hizmet Elçisi Mehmet Bilici Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Admin | 15 Eylül 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Van Eğitim camiasına büyük hizmetler sunan Mehmet Bilici Ak Partiden Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Bak Hele Bak Kahvaltı salonunda kentin Ulusal ve Yerel Gazetecileriyle biraraya gelerek Ak Partiden olduğunu açıklayan Mehmet Bilici”Vefa borcumu ödemek amacıyla bu göreve talip oldum”dedi.
Düşünce ve hedeflerini açıklayan Bilici konuşmasında”Doğup büyüdüğüm kente vefa borcumu ödemek amacıyla bu göreve talip oldum. Uzun yıllardan bu yana gerek yurt içi gerekse yurt dışı gezilerimde gözlemlediğim bir çok yeniliği Van’a nasıl uyarlayabileceğim konusunda çalışmalar yaptım. Bu çalışmalar neticesinde, oluşturduğum çok sayıda projeyi hayata geçirmek üzere bu göreve talip olmaya karar verdim. Bu yaşadığımız coğrafyada uzun yıllardır süregelen ve kangrenleşen kardeş kavgasının sonlandırılmasında ve her kesime aynı yakınlıkta olunmasında Belediye Başkanlık makamının önemli bir rolü bulunmaktadır. Bir fiil bu olayları bizzat yaşayan bir eğitimci olarak, Mehmet ÖĞRETMEN unvanı ile bu Başkanlık görevine talibim. Bir eğitimci olarak yetiştirmiş olduğum pek çok öğrencim bugün Van’da hemen hemen her makam ve mevkide hizmet vermektedir. Hepsi benim evladım, kardeşlerimdir. Hemşerilerime vereceğim hizmette insanlık adına hiçbir ayrım gözetmeksizin yapacağım çalışmalar öncelikli olacaktır. Hiç birimiz anne babamızı seçme şansına sahip olmadığımız gibi ırkımızı da seçme şansına sahip değiliz. Öyleyse bu ayrımcılığın sebebi nedir? Yerel yönetimlerde, haktan, adaletten ayrılmayan adayların hizmette yarışmalarının doğru olacağı kanaatindeyim. Her kesimden, her siyasi görüşten gönül bağımın olduğu insanlar vardır. Hatta şunu çok net söyleyebilirim, aday olduğum partinin taban oyunu +10 puan artıracak destekçim vardır. Bu konuda yapılacak anket ve kamuoyu yoklamaları bunu belgeleyecektir. Ayrıca Van Büyükşehir olmasına rağmen Türkiye’deki diğer büyükşehirlere nazaran bir çok konuda maalesef hak ettiği konumda değildir. Özellikle turizm alanında Van’ımızın marka şehir olması yolunda çok iddialı projelerim hazır bulunmaktadır. Bu projelerimi ilerleyen süreçte siz değerli basın mensupları ve sevgili hemşerilerim ile paylaşacağım. Geçmişin ve büyüklerin tecrübeleri, gençliğin hayalleri, enerji ve dinamizmiyle çıktığım bu yolda dua ve desteklerinizi bekler, en derin muhabbetlerimi sunarım”açıklamasını yaptı.

Mehmet BİLİCİ kimdir?
1968 yılında Van’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise tahsilimi Van’da tamamladım. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1986 yılında Adıyaman ilinde göreve başladım. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Türkçe Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli makamlarda 26 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 2012 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Van Bölge Müdürlüğü’ne Bölge Müdür Yrd. olarak atandım. Aynı kurumda 6 yıldır devam etmekteyim. Yönetim Bilimi İletişim, toplum ve insan psikolojisi alanında bir çok kurs ve seminere katıldım. Ailemizin geçmişten itibaren ticaretle uğraşmasından dolayı kendimize ait iki adet mobilya mağazamız bulunmaktadır. Evli bir erkek , iki kız çocuğu ve dört torun sahibiyim. Ayrıca çok iyi seviyede Kürtçe ve orta seviyede İngilizce dillerini bilmekteyim.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle