Hastane yöneticilerinden emziren annelere ziyaret - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Hastane yöneticilerinden emziren annelere ziyaret

Admin | 07 Ekim 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik , Hastane başhemşiresi Nejla Yeşilova , beraberindekiler ile birlikteki hasta hizmetleri ve sağlık otelciliği sorumlusu ile birlikte, 1-7 Ekim emzirme haftası etkinlikleri kapsamında kadın hastalıkları ve doğum servisinde anneleri ziyaret ettiler.


Hastanesi Başhekimi Doç. Dr.Çelik, Başhekim yardımcısı ,sağlık bakım hizmetleri müdürü ve hasta hizmetleri ve sağlık otelciliği sorumlusu ile birlikte, 1-7 Ekim emzirme haftası etkinlikleri kapsamında kadın hastalıkları ve doğum servisinde anneleri ziyaret ettiler. Çeşitli hediyeler vererek emzirmenin önemini anlattılar.
Emzirme haftası nedeni ile açıklama yapan Hastane Yöneticisi Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik “Ülkemizde, “Bebek Ölümleri”ni azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından bu yana temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülmektedir. Böĺge Hastanesi olarak bu programlara aktif şekilde destek veriyoruz. Bilindiği gibi hastanemiz Anne ve Bebek Dostu Hastane ünvanlarını bir arada taşımaktadır ve ülkemizde Anne Dostu Hastane unvanını alan ilk üç hastaneden birisidir. Bu nedenle gebelerin normal doğum yapmalarını teşvik etmek amacı ile sağlık il Müdürlüğü katkıları ile kadın doğum servisimizde ve doğum salonunda çok ciddi çalışmalar yaptık. Tek kişilik doğum odaları oluşturduk ve gebelerin bir yakınları refakatinde insancıl bir ortamda doğum yapabilmelerini sağlamaya çalıştık. Anne ve bebek dostu bir hastane olarak emzirmeyi desteklediğimizi söylemek istiyorum. Covit 19’a karşı etkili olduğu konusunda Her bebeğin vücut ve ruh sağlığı için en uygun besin, annesinin kendi sütüdür. Her annenin sütü, kendi bebeği için en uygun besindir.” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle