Hastaların İmdadına Ambulans Helikopter Yetişti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Hastaların İmdadına Ambulans Helikopter Yetişti

Admin | 20 Şubat 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Kar nedeniyle 96 köy yolunun kapalı olduğu Van’da, acil hastalara 112 ambulans helikopterler ulaştı.
Etkili olan Kar yağışı nedeniyle 96 köy yolunun kapalı olduğu Van’da, acil hastalara 112 ambulans helikopter, Polis ve Türk Silahlı Küvetlerine bağlı Skorsky Helikopterle alınarak Van’a getirilen hastalar tedavi altına alınmakta.

Van ‘da etkili olan kar yağışı nedeniyle 96 kapalı köy yolunun açılması için çalışmalar devam ederken, acil hastalara ulaşmak için her türlü imkan kullanılıyor. Kara yolundan ulaşımın sağlandığı köylere paletli ambulanslarla ve UMKE Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri yönlendirilmekte. Sağlık hizmeti veren 112 Acil Komuta Merkezi, ulaşımın sağlanamadığı bölgelere ise ambulans helikopterlerle gidiyor.

İpekyolu ilçesine bağlı Yatıksırt köyü de yaşayan 34 yaşındaki Taner Özkan, yüz felci geçirdi. Bunun üzerine Özkan’ın yakınları, Van 112 Acil Komuta Merkezi’ni arayarak, yardım istedi. Özel İdare ve Karayollarıyla görüşülerek Ambulansların kar nedeniyle çıkamayacağını yolu kapalı olduğu çalışmaların devam ettiği bildirildi, mezraya gidemeyeceğinin tespit edilmesinin hemen ardından Van’da bulunan ve bölgeye hizmet veren 112 Acil Yardım Helikopteri havalandı. Mezraya inen helikopter, hastayı alarak Van Ferit Melen Hava Limanında Hazırda bekleyen ambulansla hasta SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle