resim
Halk Eğitim Merkezinden Sene Başı Toplantısı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Halk Eğitim Merkezinden Sene Başı Toplantısı

Admin | 05 Eylül 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Toplantısı Tuşba İlçesi İskele Öğretmenevi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve ilçe halk eğitim merkezi müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri bünyesinde açılan Sosyal, Kültürel, Mesleki ve Teknik Kursların ayrıntılı analizi yapılarak ilçelerin performansları ortaya konuldu.

İl genelinde halk eğitimi merkezleri bünyesinde yaklaşık 7 Bin kursun açıldığı ve bu kurslara 90 Bin 217 vatandaşın devam ettiği belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin, kurs sonunda kurslara katılan vatandaşlara belge verildiğini söyledi.

‘Van, okuma-yazma seferberliğinde Türkiye’de ilk sıralarda”

İl geneli Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri oranının %9,5 olduğu, sene başında belirlenen hedeflerin üzerinde katılımın sağlandığını ifade eden Yetkin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayesinde başlatılan Okuma yazma seferberliği 2. dönemi 08 Eylül tarihinden itibaren yeniden start alacak. 1.seferberlik dönemi kapsamında 2 Bin 140 kurs açıldı ve bu kurslara 21 Bin’in üzerinde kursiyerin katılımı sağlandı ve yeni dönemle itibaren Aralık ayı sonuna kadar bu sayıyı 30 Bin’in üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Sürekli Eğitim Merkezleri’nden büyük başarı

Toplantıda görüşülen bir diğer önemli konu ise sürekli eğitim merkezleri oldu.

Sürekli Eğitim Merkezlerinde hazırlık kurslarına katılan öğrencilerin büyük performans sergilediğini belirten Şube Müdürü Yetkin, “Bunun yanı sıra Van genelinde açılan 14 sürekli eğitim merkezine devam eden öğrenciler Yükseköğretim Sınavında başarı göstererek Yüksek öğretim Programlarına yerleşti. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında mezun öğrencilere yönelik olarak Sürekli Eğitim Merkezlerinde Üniversiteye hazırlık kurslarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Toplantıda ayrıca, okul servis araçları ve Rehber Personeli Eğitimleri, Değişen mevzuat Hükümleri ile Ücretli Usta Öğretici görevlendirmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, Kursların denetimi vb. konular görüşüldü.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle