HAK-İŞ Van İl Başkanı Efeoğlu'ndan Ramazan Bayramı Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

HAK-İŞ Van İl Başkanı Efeoğlu’ndan Ramazan Bayramı Mesajı

Admin | 23 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

HAK-İŞ Van İl Başkanı Abdullah Efeoğlu, Mübarek Ramazan Bayramının; ülkemize, çalışanlara ve tüm insanlığa başta sağlık, barış, huzur ve refah getirmesi temennisinde bulunarak, “Koronavirüs salgınıyla mücadelede hükümetimizin ve devletimizin koyduğu kurallara uyarak salgını hep birlikte yenelim, iki bayramı birlikte yaşayalım” dedi.

Başkan Efeoğlu, HAK-İŞ Van İl Başkanlığı sosyal medya hesaplarından yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (KOVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle bu yıl sevdiklerimizle aynı iftar sofralarında buluşup, birlikte iftar yapamadık. Devletimiz bu süreçte tüm kurum ve kuruluşlarıyla büyük bir özveriyle mücadele etmiştir. Koronavirüs salgının önüne geçilmesi, bütün vatandaşlarımızın kişisel ve kurumsal olarak alacağı tedbirlerle mümkün olacaktır. Salgın dolayısıyla binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği bugünlerde ülkemizin Koronavirüsü yenmek için daha fazla birliğe ve dayanışmaya ihtiyacı vardır. Koronavirüs salgınıyla mücadelede tüm milletimizin, hükümetimizin ve devletimizin KOVİD-19 ile mücadele kapsamında aldığı kararlara uymasını istiyoruz.”

Vatandaşların kurallara uymaları halinde çifte bayram yapacaklarını belirten Başkan Efeoğlu,”Yeni umutlarla girdiğimiz Ramazan Bayramımızı bu yıl salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evlerimizde karşılamak durumundayız. Salgın nedeniyle bu yıl bayramlaşma ve kucaklaşma imkanımız ne yazık ki olmayacak. Büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öpemesek de çocuklarımızla kucaklaşamasak da omuz omuza olamasak da biliyoruz ki yüreklerimiz bir olacaktır. Büyüklerimizi, dostlarımızı, kardeşlerimizi uzaktan da olsa selamlıyoruz. Her bayram olduğu gibi bu bayram da gönlümüz ve yüreğimiz onlarla beraber olacaktır. Bütün bunların geçici olduğuna, yeniden kucaklaşacağımız günlerin çok yakın olduğuna inanıyoruz.”diye konuştu.

Salgın döneminde büyük özveriyle çalışan emekçilere teşekkür eden Efeoğlu, “Bu zor süreçte iş başında fedakârca, cesurca ve özveri ile çalışan başta sağlık, güvenlik, temizlik, basın, kamu ve özel bütün sektörlerdeki tüm emekçi kardeşlerimize, milletimize ve HAK-İŞ il teşkilatı mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyorum. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, tüm üyelerimizin, çalışanların, emek hareketinin ve bütün Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyor, sağlık, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde nice bayramlara ulaşmayı temenni ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle