resim
Hafiziye Mahallesi Yeni Yollarına Kavuşuyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Hafiziye Mahallesi Yeni Yollarına Kavuşuyor

Admin | 12 Mayıs 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Belediye’sinin ilçe sınırlarında başlattığı yeni yol açma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Geçen hafta Van’da ulaşım ağını rahatlatacak çalışmalara Halilağa Mahallesi Eski Kale Caddesi Zambak Süys 1. Çıkmaz sokak üzerinde bulunan noktalarda 10 metre genişliğinde 1700 metre uzunluğunda yeni yol açan Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, bu hafta imar planı kapsamında yol olarak geçen Hafiziye Mahallesi Nanyemez Baba Camii yanındaki trafiğe ve yaya geçişine kapalı olan yolu kullanıma açtı.

Nanyemez Baba Camii yanından başlayan ve Türközü Sokağı kesen yol 460 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde olacak şekilde hizmet verecek.
460 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde açılan yeni yol, yol standartlarına uygun bir şekilde stabilize malzemesi serilerek sıkıştırma işlemi yapıldıktan sonra asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte sıcak asfalt ile kaplanarak halkımızın hizmetine sunulacak.
Hafiziye mahallesi sakinleri, yıllardır imar planında yol olarak geçmesine rağmen bir türlü açılamayan yolların, yeni dönemde açılması nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirerek, yapılan çalışmalardan dolayı İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’a teşekkürlerini ilettiler.
İpekyolu Belediyesi, ilerleyen günlerde, Alipaşa Mahallesi, Buzhane Mahallesi, Şerefiye Mahallesi ve Hatuniye Mahallesi’nde de günün ihtiyaçlarına cevap verecek niteliklere uygun olarak vatandaşlarımızın refahına yönelik yeni yol açma ve ulaşım ağını genişletme çalışmalarına kararlılıkla devam edecek.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle