Hoşgeldiniz  

Gürpınar’da Muhtarlar Günü Etkinliği

Admin | 21 Ekim 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Gürpınar ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Kıl Çadırında düzenlenen program muhtarlar gününün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmayla başladı.
Programda konuşan Gürpınar Kaymakamı Fatih Sayar, muhtarlar devlet nezdinde halk ile devlet arasındaki köprü olduğunu anlattı.
Muhtarların mahallelerde devletin temsilcileri olduğunu anımsatan Kaymakam Sayar, “Muhtarlar, çok önemli bir görevi icra etmektedir. Muhtarlarımız devletin en ücra noktadaki temsilcisidir. Bu anlamda muhtarlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Hayırlı işler yapmalarını temenni ediyorum.”
Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış ise Muhtarlar Günü vesilesiyle ilçede yaşayan muhtarlarla bir araya gelmenin memnuniyetini yaşadığını kaydetti.
Muhtarların, toplumsal sorunların çözümü noktasında önemli bir yeri olduğunu aktaran Başkan Tanış, “Hepinizin bu özel gününü ayrı ayrı kutluyorum. Bizler muhtarlarımızla beraber omuz omuza yürüyoruz. Muhtarlar bizim her alanda çözüm ortaklarımızdır. Muhtarlık müessesesi AK Parti döneminde daha da önemli bir noktaya gelmiştir. Biliyorsunuz ki köylerde mahallelerde sorunların muhatabı sizsiniz. Sizi yorduklarını biliyoruz ancak her şey bir anda yapmak mümkün değil. Biz mahallelerin tüm sorunlarında çözüm bulmak adına sizlerin yanındayız ve yanınızda olmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.
Program muhtarların talep ve görüşlerinin dile getirmesiyle son buldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle