Gürpınar Belediyesi'nden Parke Taşı Çalışması - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Gürpınar Belediyesi’nden Parke Taşı Çalışması

Admin | 14 Ekim 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Gürpınar Belediyesi kırsal mahallelere yönelik başlattığı yol yapım atağında sona yaklaşıyor.

Sonbaharın gelmesiyle kırsal mahallelerde çalışmalarına yoğunluk veren ekipler, planlamalar çerçevesinde parke taşı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklar yeni görünümüne kavuştu. 

Mollahüseyin, Tutmaç, Alnıak ve Yedisalkım mahallerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, özellikle kış aylarında kötü hava koşullarından dolayı etkilenen vatandaşların mağduriyetinin giderilmesine yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini kaydetti.

İlçenin dört bir yanında süren parke taş çalışmalarında sona gelindiğini söyleyen Başkan Tanış, “Göreve geldiğimiz günden bu yana var gücümüzle başlattığımız yol yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyoruz. Amacımız mahallelerimizi yazın toz ve topraktan, kışın ise yağmur ve çamur deryasından kurtarmaktır. 350 bin metrekare çalışma yürüten ekiplerimiz, bugüne kadar ihmal edilen mahallelerimiz başta olmak üzere standartlara uygun yapılan çalışmalar sayesinde mahallelerimizi daha modern bir hale kavuşturuyor.“diye konuştu.

İncelemelerde yüz yüze eğitime başlayan okulları da ziyaret eden Başkan Tanış, idarecilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı, okul ihtiyaçlarına yönelik gerekli desteği sunacaklarını belirtti

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle