Hoşgeldiniz  

Gürpınar Belediye Meclisi’nden Operasyona Destek

Admin | 15 Ekim 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van  Gürpınar Belediye Meclisi, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklamasında bulundu.


Belediye meclis salonunda ekim ayı gündemine ilişkin görüşmelerinden sonra Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanı Aydın Koyuncu yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan askerler için başsağlığı dilerken, “Ülkemizin sınırında binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.” dedi.
“Belediye Meclisimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır”
AK Parti Grup Başkanı Aydın Koyuncu, Suriye’de 8 yıldır sürmekte olan iç savaşta, terör örgütlerinin oluşan otorite boşluğundan faydalanarak geniş bir alan kazanmaya çalıştıklarını ifade etti.
PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG ‘nin sivil insanları hedef alarak Türkiye’ye saldırıda bulunduğunu belirten Koyuncu, şunları söyledi:
“Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DEAŞ, PKK, PYD-YPG terör örgütünün bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarına zulüm, sürgün baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Belediye Meclis üyeleri olarak destekliyoruz. Ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclisimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”
Okunan bildiriye tepki gösteren HDP Meclis Üyeleri salonu terk etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle