Gülüstan Bahçesi Daha Güzel - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Gülüstan Bahçesi Daha Güzel


İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri endemik gül türlerini bünyesinde barındıran “Gülistan Bahçesi” yeniden düzenledi.
Van Kalesi’nin eteğinde bulunan Isparta Gülü, Şurubi Gül, Beyaz Gül, Sarı-Turuncu Bonanza Gülü, Kral Gülü, Hoşap Gülü, Türk Gülü gibi yaklaşık 2 bini aşkın endemik gül fidanını bünyesinde barındıran Gülistan Bahçesi, İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bakımları yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu. Bakım çalışmaları kapsamında; kuruyan ağaç dalları ve endemik güller uzman ekiplerce budandı ve gül bahçesinin genel temizliği de yapılarak mevcut bitkilerin sulama ile ilaçlama işlemleri yapıldı. Ayrıca yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşlarımızın oturabilmesi ve güller arasında güzel vakit geçirebilmesi için oturma bankları yapıldı ve atıl durumda olan kamelyalarda onarımı yapılarak yerlerine yerleştirildi. Bahçenin çeşitli yerlerine çöp kovaları bırakıldı ve yürüyüş yolları da yabani otlardan temizlenerek görünür hale getirildi. Bahçenin çevre duvarı ve ferforjeleri onarılarak bahçenin tabelası da yenilendi.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan yaptığı kısa açıklamada; Gülistan Bahçesi’nin tarihi bir değer olduğunu vurgulayarak, bu tarihi değere sahip çıkmanın insani bir görev olduğunu belirtti.
Ekiplerimiz Gülistan Bahçesi’ndeki güllerin bakım, sulama ve ilaçlama çalışmalarına yaz ayları boyunca devam edecek.

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle