Gözdem Cafe Şair ve Aşıkları Misafir Etti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Gözdem Cafe Şair ve Aşıkları Misafir Etti

Admin | 05 Ağustos 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van’ da kültürel, sanatsal ve edebiyat alanında faaliyetlerini aralıksız sürdüren Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu önceki akşam Aşıklar Gecesinde Gözdem Cafede şiir ve türkü severleri yine biraraya getirdi.

İskele Caddesi üzerinde bulunan Gözdem Kafede düzenlenen programa bir çok şair, ozan ve türkücü katıldı. Şairler; Müştehir Karakaya, Doç. Dr.Erkan Düz, Orhan Demirtaş, Ercan Ulutaş, Hakan Pütün, Şevket Sulhan, Hicran Memiş, Eda Girici, Ahmet Zahiroğlu, Harun Bildik, Yunus Emre Arvas, Ramazan Yıldırımçakar ozanlar Hüsamettin Ergül,Yusuf Sahik, Ali Gündüz, Cihan Ermiş aşıklar Mehmet Akçay ve Kazım Gülle katıldı. 

Aziz Saydut’un sunduğu programa Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin’in yanı sıra Vanset üyeleri aileleri ile birlikte büyük ilgi gösterdi. 

Gecede sanatseverler; şairlerin okudukları şiirler sonrası zaman zaman duygulanırken Ozanların söyledikleri türkülerle eğlendiler. Özellikle Ali Gündüz, Yusuf Sahik ve Hüsamettin Ergül okudukları eserleri ile geceye katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Gecenin sonunda çekilen halay ise harika bir final oldu.

Programda bir konuşma yapan Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu Başkanı Orhan Demirtaş ” Kıymetli üyelerimiz, değerli sanatseverler sizler için durmadan dinlenmeden en güzel programları yapmak için çok gayret ediyoruz. Şimdiye kadar onlarca şiir dinletisi ve aşıklar gecesi düzenledik. Bugün de yine bir Aşıklar Gecesinde sizlerle zamanı paylaşmak adına bir aradayız. Gazeteci kardeşimiz Erhan Uğurlu’nun daveti üzerine buradayız. Van’da Kültür,sanat ve Edebiyat alanında yaptığımız programlarda yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Bu vesile ile bugünkü dinleti kapsamında işyerinin kapısını bizim için açan Hicran hanıma şükranlarımı sunarım. Bizi gerek yaptığı ikramlar ile gerekse eşsiz misafirperverliği ile onure etti. Allah izin verirse Vanset ailesi adına bundan sonra da daha güzel programlarda buluşmak üzere tüm katılımcı dostlarımıza sanat ve edebiyat dolu günler dilerim ” dedi. 

Aşıklar gecesine katılan Ayşe Ulutaş program ile ilgili gazetemize konuştu. Ulutaş ” Yaz tatili için İzmir’ den Van’ a geldik. Van’da birbirinden güzel tarihî ve turistik bir çok yeri gezdik. Kayınbiraderim Ercan beyden Aşıklar Gecesi programı daveti alınca haliyle bu fırsatı kaçırmak istemedik. Ailece geldiğimiz bu programda gerçekten çok güzel vakit geçirdik. Beni bu akşam yalnız bırakmayan Şükran Ulutaş’ a ve Nida Ulutaş’ a yürekten teşekkür ederim. Gerek şairlerimiz gerek aşıklarımız bize muhteşem bir gün yaşattılar. Bu vesile ile hepsine ayrı ayrı Şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Program ile ilgili açıklama yapan Vanset üyesi Esat Işık ise ” Yoğun ve stresli iş hayatımıza zaman zaman böylesi güzel programlar ile ara verip hem dostlarımızla keyifli bir gün geçiriyoruz ve hem de aşıklarımızı, şairlerimizi dinleme fırsatı buluyoruz. Bu güzel programa ailem ile katılarak birlikte eğlendiğimiz için çok mutluyum. Programımıza emek herkese Başta Başkan Orhan Demirtaş ve Başkan Yardımcısı Ercan Ulutaş’ ın şahsında çok teşekkür ederim saygılarımı sunuyorum, aşıklarımızın ve şairlerimizin yüreğine sağlık olsun Allah onları yanımızdan eksik etmesin inşallah ” diyerek sözlerini tamamladı. 

Program çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Ercan Ulutaş 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle