Gevaş'ta Modern Mezbahane Hizmete Açılıyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Gevaş’ta Modern Mezbahane Hizmete Açılıyor

Admin | 24 Ocak 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla  Gevaş İlçesine yapılan modern mezbahanenin yapımı tamamlandı. Yapılacak olan son kontrollerin ardından mezbahane kısa süre içinde hizmete başlayacak.

Büyükşehir Belediyesi İşletme İştirakler Daire Başkanlığı, sağlıklı hayvan kesimi için ilçelere modern mezbahaneler kuruyor. Kaçak kesimin önüne geçmek, helal ve hijyenik etin vatandaşın sofrasına ulaşması için Büyükşehir Belediyesi tarafından “Her İlçeye bir mezbahane” sloganı ile başlatılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalarla birlikte Çatak, Muradiye ve Özalp İlçelerine yapılan mezbahanelerin ardından son olarakta Gevaş İlçesine son teknoloji ile donatılan modern bir mezbahane kuruldu. Yaklaşık 1 Milyon liraya mal olan mezbahanede günlük 100 küçükbaş 30 büyükbaş hayvan kesilebilecek.

Yapılacak son kontrollerin ardından Gevaş Mezbahanesinin en kısa sürede hizmete gireceğini belirten İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Orhan Gülaçar “Kaçak kesimin önüne geçerek vatandaşın sofrasına helal etin ulaşması için Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar 4 İlçemize mezbahane yaparken diğer ilçelerimizde de çalışmalarımız devam ediyor. Çaldıran ilçemizde yapacağımız mezbahanenin ihalesi yapılarak sözleşmesi tamamlandı. İnşallah 2018 yılı içerisinde tüm ilçelerimiz modern ve son teknoloji ile donatılmış mezbahanelere kavuşmuş olacak. Bu noktada tüm ilçelerimizi kaçak kesimin önüne geçme konusunda duyarlı davranmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle