resim
Gevaş'ta Başkan Sezer Farkı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Gevaş’ta Başkan Sezer Farkı

Admin | 27 Mayıs 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

31 Mart yerel seçimlerde Ak Parti’den Gevaş Belediye Başkanı seçilen Murat Sezer; seçimlerin üzerinden kısa süre geçmesine rağmen dikkat çeken çalışmaları ile fark yaratmaya devam ediyor.

Son olarak Akdamar Adası karşısında uzun yıllardır çöplük olarak kullanılan ve ilçenin imajina olumsuz etki eden çöp toplama noktası Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer ‘in girişimiyle bulunduğu Keretaş bölgesinden kaldırılarak daha uygun yere taşınıyor.

Söz konusu çalışma ile ilgili Gazetemize açıklama yapan Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer ” Bir toplumun kültürünün kalitesini ölçmeye yarayan en değerli ölçü çevre temizliğidir. Yaklaşık çeyrek asırdır ilçemizin turizm beldesi olan Keretaş mıntıkasında bulunan çöp toplama alanı ilçemiz adına utanç verici tablo olarak lanse edilmekte, defalarca yerel ve ulusal kamuoyunun dikkatini çekerek haber bültenlerinde ilçemize yakışık olmayan görüntülere yer verilmiştir.
Biz Gevaş Belediyesi olarak bu nahoş görüntülere son vermek adına bu nadide ilçemizin kadim,bereketli ve dünyada eşi benzeri olmayan Van Denizimizin eşsiz sahilini yaşanılabilir bir görüntüye kavuşturmak adına değerlerimizden yeri olmayan bu yakışıksız utanç tablosuna son veriyoruz. Ayrıca bize ağır iş makinesi (greyder,paletli ekskavatör)tedariğinde yardımcı olan Van Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim” dedi.

Haber/Ercan Ulutaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle