resim
Genel Başkan Erdemir" Kardeşlik ve Barışın Adresi HAKK-DER'dir" - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Genel Başkan Erdemir” Kardeşlik ve Barışın Adresi HAKK-DER’dir”

Admin | 02 Mart 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Hak ve Kardeşlik Derneği (Hareketi) Van merkezde öğretmen, müdür, imam ve öğrencilerle proje tanıtım yemeğinde bir araya geldi.

Yoğun bir katılımın olduğu proğrama Hak ve Kardeşlik Derneği (HAKK-DER) Genel Başkanı Prof. Dr. Naki Erdemir katılımcılara göstermiş oldukları ilgiden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederek söze başladı.
ERDEMİR, öğretmenlerin, imamların ve gençlerin insanlık tarihi açısından çok önemli olduğunu, ülkenin ahlak ve maneviyat yönünden ayağa kalkmasında, gençlerin yetişmesinde bu iki sınıfın çok önem arz ettiğini belirtti. Bunun yanında HAKK-DER’in bundan sonra faaliyetlerini ülke ve ümmet çapında yapacağı konusunda açıklamalar yaptı.
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’na sunmuş oldukları “Gelecek İçin Lider Gençlik” projesinin kısmi olarak desteklendiğini bildiren Erdemir yetkililere teşekkür etti. Proje olsa da olmasa da HAKK-DER’in faaliyetlerine devam ettiğini projelerinin desteklendiğinde de maddi yüklerinin birazcık hafiflediğini söyledi. Proje için kurulmadıklarını bir dava için kurulduklarını açıkladı. Hak ve Kardeşlik Derneği’nin amacının, insanlığa hayırlı hizmet, birlik beraberlik, kardeşlik ve barış olduğuna değindi. HAKK-DER’in herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi olmadığını partilerin hakka uygun iş yaptıklarında desteklediklerini yanlış yaptıklarında da gösteklediklerini ifade etti.
Projenin amacının Van ve çevresindeki gençleri ahlaki, manevi, sosyal ve kültürel yönden geliştirmek, onları geleceğe hazırlamak olduğunu ifade etti. Erdemir gençliği olmayanın geleceğinin olmayacağını söyleyerek gençlerin yetişmesinde eğitimcilerin bunların içerisinde de öğretmenlerle imamların öneminin altını dikkatle çizdi.

Havalar ısınınca proje kapsamında gençlere dört günlük Güneydoğu gezisi düzenleyeceklerini, liseli gençler arasında futbol ve satranç turnuvası organize edeceklerini, okul derslerinde başarısız olan öğrencilere ilave dersler verdiklerini, vermeye devam edeceklerini bahsetti. Böylece Hak ve Kardeşlik Derneği’nin gençlere çok önem verdiğini, sürekli halkın arasında olduğunu vurguladı. Böyle güzel bir projenin Van’a kazandırılmasında emeği geçen Van valisi Mehmet Emin Bilmez’e ve Van milletvekili Abdullahat Arvas’a teşekkürlerini iletti.
Erdemir aynı çalışmaları Türkiye’nin diğer illerinde de samimi bir şekilde yapmak istediklerini, bu nedenlede o illerde derneğin şubelerini açarak teşkilatlanmaya devam ettiklerini bahsetti. Amaçlarının birlik beraberlik olduğunu, ölçülerinin hak, hukuk, adalet olduğunu her dernek, vakıf ve cemaatten kardeşleriyle beraber çalıştıklarını, Hak ve Kardeşlik Derneği’nin bir üst çatı ve şemsiye olduğunu sözlerine ekledi. Birde insanlar duyduklarına değil gördüklerine daha fazla itibar ederler denilerek; katılımcılara dernek faaliyetlerini konu alan sinevizyon sunuldu.
Proje tanıtım programına katılanlar kahvaltılarını yaparak veya yemeklerini yiyerek memnun bir şekilde ayrıldılar.

Böyle çalışmalar yaptığından dolayı hak ve kardeşlik derneğine teşekkür ettiler. Birçok katılımcı dernek yöneticilerinden bu dernekte nasıl görev alabileceklerini ve nasıl yardımcı olabileceklerini sordular.
Erdemir tekrar katılımcılara şahsı ve yönetim kurulu adına teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019