Geleceğin Uzaylıları - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Geleceğin Uzaylıları

Admin | 27 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

“Mikrodan Makroya İçinde Yaşadığımız Evren” isimli projenin “Gelecek Uzayda’ adlı semineri gerçekleşti.

Van Ar-Ge Kariyer Günleri Projesi ile İpekyolu Yusuf Gökçenay Bilim ve Sanat Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen ´Mikrodan Makroya İçinde Yaşadığımız Evren Projesinin Gelecek Uzayda´ konulu semineri Edremit İlçesi Hürriyet Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Bilim Sanat Merkezi Müdürü Refik Bayram ve Fizik Öğretmeni Übeyt Duman öncülüğünde yapılan seminerde uzayın önemi hakkında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç, yeni arayışlar ve yeni keşiflerin peşinde olan insanoğlunun, son 50 yılda özelikle uzaya yönelik birçok çalışma yaptığını belirterek, gelecekte uzayın insanın hayatında bu anlamda önemli yer edineceğini söyledi.

Türkiye olarak bu alanda yapılan yeni çalışmalar ve akademik atılımlar ile yeni astrofizikçilerin yetiştiğini belirten Sığınç, yeni nesilin uzayı tanıması, keşfetmesi, yeni arayış ve buluşlar hakkında bilgi sahibi olması, gök cisimlerini öğrenmesi açısından bu seminerleri faydalı bulduklarını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Edremit Hürriyet Anadolu Lisesinde yapılan seminere konuşmacı olarak katılan Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden Astrofizikçi Dr. Selçuk Topal, ise Güneş sistemi, gezegenler, dünyanın geldiği nokta ve gelecekteki durumu, uzayda yapılan araştırmalar, Türkiye’nin uzay konusundaki durumu, evrenin büyüklüğü ve gök cisimleri gibi konularda slaytlarla bilgiler aktardı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle