Esob Başkanı Berge 15 Temmuz Yürüyüşüne Katılım Çağrısı Yaptı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Esob Başkanı Berge 15 Temmuz Yürüyüşüne Katılım Çağrısı Yaptı

Admin | 14 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Esob Başkanı İsa Berge  Van’da yapılacak  olan 15 Temmuz Millet Destanı yürüyüşüne katılım çağrısı yaptı.

15 Temmuz ruhu ile Türkiye’de bir diriliş başladığını söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da FETÖ’cü hain darbecilere karşı bir zafer kazandığını belirtti.

”FETÖ’cüler 15 Temmuz darbe girişimi ile ülkemizi işgal etmek istediler.” diyen Berge, “Binlerce yıllık tarihi olan bu millet geçmişte nasıl ki hainlere geçit vermediyse 15 Temmuz’da da geçit vermedi.

“Milletimize minnettarız”

Berge ”15 Temmuz’da tek yürek olan destan yazan milletimize minnettarız. Aylarca meydanlarda nöbet tutan Türkiye halkı, dünyaya bir demokrasi dersi verdi. 15 Temmuz’da bir daha görüldü ki bu milletin mayasında birlik ve dirlik vardır. Evlatlarımızın geleceği için hiç çekinmeden canlarını veren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz”açıklamalarını yaptı.

“Yürüyüşe katılım çağrısı”

“Van valiliğimizin öncülüğünde 15 Temmuz 2018 saat 19:30’da bir yürüyüş düzenlenecektir. Kurtuluş Parkından başlayacak olan yürüyüş Cumhuriyet Caddesindeki kent meydanında sona erecektir. Tüm halkımızı bu kutlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle