Eski Başkan Zahir Soğanda’dan  15 Temmuz Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Eski Başkan Zahir Soğanda’dan  15 Temmuz Mesajı

Admin | 15 Temmuz 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti Van eski İl Başkanı Avukat Zahir Soğanda iki yıl önce kahramanca millet tarafında yazılan 15 Temmuz Destanı için mesaj yayımladı.
Soğanda mesajında, “Dış güçlerin uşağı olan Fetö 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan alçaklar  amacına ulaşamamıştır.

Tüm kirli oyun ve senaryolarla halk  tarafından seçilmiş milli iradeye karşı alçakça ve acımasızca darbe girişiminde bulunanlar,milletimizin Vatanı için gözünü kırpmadan canlarını feda edeceklerini hesaba katmayan hainler büyük hüsrana uğradılar.

Şerefli  silahlı kuvvetlerimizin Üniforması içine gizlenmiş hain Fetö’cü teröristlerin Demokrasimize karşı yapmış olduğu bu hain darbe teşebbüsü, siyasi irade ile halkımızın ve emniyet güçlerimizin önemli bir bölümü, aynı anda ve aynı şekilde darbeye karşı çıktı ve girişimi başarısızlığa uğrattı.

Davamızın lideri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle tüm Türkiye olarak meydanlara indik. Savaş uçaklarıyla emniyet binaları ve Yüce Meclisimizi vurdular. Sivil halkın üzerine helikopterlerden ateş açacak kadar alçaldılar. Tüm bu vahşetin sonuç getireceğini ve darbenin başarıyla sonuçlanacağını düşünen hainler  yanıldılar. Birçoğu sivil olmak üzere 251 şehit verdik. Bu millet, daha da fazlasını vermeye hazırdı. Ancak darbeye asla ve asla geçit vermeyeceğini FETÖ’ nün teröristlerine de dünyaya da göstermiş oldular. Bu kahramanlığın baş mimarları olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diler, Gazilerimize de sonsuz teşekkür ve şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle