Eski Başkan Karael Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olacak - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Eski Başkan Karael Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olacak

Admin | 13 Ekim 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Van Demirciler Tornacılar Tamirciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası eski Başkanı İdris Karael Yerel seçimlerde Ak Partide Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olacağını söyledi.
Yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için kulisler hareketlenirken,aday adaylığı düşünen ismler yavaş,yavaş kendisini göstermeye başlıyor.
Van’da birkaç Basın Yayın organları tarafından muhtemel düşünülen Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi Geçen İdris Karael”Bende varım”diyor.
Gazetemiz www.yerelvanhaber.com Van Demirciler Tornacılar Tamirciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası eski Başkanı İdris Karael ile yaptığımız telefon görüşmesinde”kendisini Van Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına layık gören değerli Basın camiasına teşekkür ediyorum.Geçmişimiz geleceğimize referanstır.Çok uzun yıllar memleketimde STK Başkanlığını yaptım.Hak ve hukuk çerçevesinde ömenli hizmetlere imza yaptım.Bölgemizin kilit İli olan Van’da hangi hizmetlerin yapılacağını çok iyi biliyorum.Bu anlamda mensubu olduğum Ak Partide Belediye Başkan adaylığı verildiği takdirde hizmetiçin tüm bilgi ve birikimimle çalışacağım”açıklamalarını kullandı.

İdris Karael Kimdir?

1956 yılında VAN ‘da doğdu. İlk ve  orta okul eğitiminden sonra  Van Erkek Sanat okulunun 1974 yılı Torna Tesviye Bölümünden mezun oldu.

Daha sonra Van Eğitim Enstitüsü  sınıf öğretmenliği bölümünü 1979 yılında bitirdi.

Terör nedeni ile Öğretmenlik gibi kutsal olan görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Ön Lisans Diploma sahibi olan Karael  Serbest meslek esnaf ve sanatkarlık yapmaya başladı.

1986 yılında Esnaf arkadaşlarının ve Ak Sakalı büyüklerin telkini ile Van Demirciler Tornacılar Tamirciler ve Esnaf Odası Başkanlığına seçildi.Bu görevini 32 Yıl Sürdürdü. .Esnaf ve Sanatkarlar Teşkilatının her kademesinde görev aldı.

Sırasıyla i ile Esnaf ve Sanatkar odaları birliği disiplin kurulu, Yönetim kurul üyeliği, Birlik Başkan Vekilliği ve 1996 yılından, 2002 yılına kadar Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını yaptı.

VAN Esnaf ve Sanatkarlar kredi kooperatifi ve Küçük sanayi sitesi denetim kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

1988 yıkından 2014 Yılına Kadar Türkiye Madeni Eşya sanatkarları Federasyon’yönetim kurulu üyesi ve Denetim kurulu Başkanlığı görevi yaptı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunda(TESK) yüksek  istişare kurulu üyeliği ve Tesk Eğitim Danışmanlığı birimi üyeliği yaptı.Sanayi ve Ticaret eski Bakanlarından  Yalım Erez tarafında Ombudusman olarak görevlendirildi..Dahada başlıca hizmet yaptığı diğer kurum ve kuruluşla Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar AHİLİK Vakfının Van şube başkanlığını 10 yıl yaptı. Van spor yönetim kurul üyeliği Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli heyet üyeliği Van Çıraklık okulunu 1987 yılında kuruluş çalışmaları ve 4 yıl okulda ücretsiz fahri öğretmenlik yaptı.

AB projesi uygulaması ile bir çok usta kalfa ve çıraklara eğitim verdirerek belge sahibi olmalarına yardımcı oldu.Ayrıca Girişimcilik eğitimleri okur yazarlık kursları ve meslek edinme kurslarının düzenlemesine  öncülük etti.

Evli 7 çocuk babası olan Karael  süre meslek kuruluşları STK  ve kamu yararı olan kurum ve kuruluşlarda uzun süre hizmet ve tecrübe deneyimine sahiptir.Bir çok kurum ve kuruluşlardan takdir teşekkür ve ödül belge ve plaket yazılı takdir belgelerine sahip tam bir kanun adamı olarak tanınmakta bildiği doğrulardan asla taviz vermeyen doğruluktan şaşmayan bir yapısı vardır.Bir çok konuda bilgi birikim ve yılları tecrübesine sahiptir.

Halen sanayi sitesinde çekici ile ekmek parası kazanmakta gerçek bir Esnaf ve Sanatkardır.Toplum tarafından  takdir edilen saygı ve sevgi duyulan bir yapıya sahip olarak  Vatan,Bayrak, Devlet ve Millet sevdalısıdır.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle