Erdoğan''Batı Kalemşörleri Saldırıyı Sürdürecekler'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Erdoğan”Batı Kalemşörleri Saldırıyı Sürdürecekler”

Admin | 11 Temmuz 2018 | Dünya, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Erdoğan’ın yüzde 52,6 ile seçilmesiyle hayalleri yıkılan Batı medyası, başkanlık töreni ve kabineye ilişkin haberleriyle alçaklaştı. Art niyetli kalemşorlar, Bakan Albayrak’ı bahane ederek ekonomik saldırıların artarak süreceğini alenen ilan etti.

24 Haziran’da Muharrem İnce, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş ve Temel Karamollaoğlu’ndan oluşan yıkım ekibiyle beraber, milletten Osmanlı şamarı yiyen Batı medyası, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki dünya liderlerinin katılımıyla yapılan töreni ve uzman kabinesi karşısında çılgına döndü. Batı medyası hem töreni hedef aldı, hem de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden algı operasyonuna kalkıştı.

Bizi Hazmedemiyorlar

İngiliz BBC, milletin evi için “AK Saray” diyerek kin kustu. Financial Times ise Albayrak’ın Merkez Bankası’nın bağımsızlığına gölge düşüreceği yalanını söyleyerek, “2004’te Erdoğan’ın kızıyla evlenen Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanı olması, Türkiye ekonomisinin sağlığı ve Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konularında endişeli olan yabancı yatırımcı ve uzmanları alarma geçirdi” algısına oynadı. Amerikan New York Times Gazetesi de, ekonomiyi “yerli ve milli” bir isim olan Berat Albayrak’ın yönetecek olmasının faiz lobisini son derece rahatsız ettiğini örtülü şekilde itiraf ederek, “Türkiye’nin ekonomisi geçen yılki yüzde 7,4 büyüme oranıyla hâlâ en hızlı büyüyen ekonomilerden ancak Türk Lirası, yatırımcı ve kredi verenlerin endişelerinin bir yansıması olarak son zamanlarda değer kaybetti” yorumuyla Türkiye’ye döviz kuru üzerinden yapılan saldırıların süreceğinin sinyalini verdi.

BATI’NIN İKİYÜZLÜLÜĞÜ

The Guardian, Batılı emperyalistlerin Erdoğan’ın törenine katılmadığını sütunlarına taşırken, The Times alenen milletin iradesine hakaret etti. Erdoğan’ı tebrik eden ve ona destek veren liderlere “Otoriter lider” benzetmesi yaparak, Batı’nın ikiyüzlülüğünü gölgelemeye çalışan gazete, “Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi otoriter liderler, Erdoğan’ı aceleyle tebrik etti ancak Batı daha kayıtsız davrandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle