resim
Erciş'in Ulaşım Sorunları İçin Alarm Verildi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Erciş’in Ulaşım Sorunları İçin Alarm Verildi

Admin | 17 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi İlin  en büyük ve stratejik  ilçelerinden biri olan Erciş’in ulaşım sorununu çözmek için adeta alarm verdi.

Ulaşımdan, sosyal yardımlara, çevreden, kültüre birçok konuda önemli çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi ilçelerin önemli sorunlarını da çareler arıyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ve Ulaşım Daire Başkanı Kemal Mescioğlu 173 bin 71 nüfuslu Erciş ilçesine giderek ulaşım sıkıntılarıyla ilgili incelemelerde bulundu. İlçenin en büyük sorunu olan ulaşım sorununu esnaf ve vatandaşlardan dinleyen Genel Sekreter Yardımcısı Tamer, Erciş Şoförler Odası Başkanı Hüsamettin Çelik’i de ziyaret etti. Yapılan ziyaretin ardından Tamer, Çelik, ilgili daire başkanları ve ulaşım kooperatiflerinin başkanları ilçede bulunan otobüs, minibüs, taksi durakları ve ulaşım hattının geçtiği alanları gezdi. Şoför esnafı ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Tamer, yapılması gerekenler içinde Büyükşehir Belediyesi ekiplerine talimat verdi.

Erciş’in ulaşım sorunlarını yerinde çözmek için ilçeyi ziyaret ettiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, büyükşehir belediyesi olarak önceliklerinin insan yaşamını kolaylaştırmak olduğunu belirtti.

Ulaşımda ilçenin yıllar boyu yalnız bırakıldığını ifade eden Tamer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Büyükşehir Belediyesi son iki yılda ulaşımda çok önemli işler yaptı. Merkez dışında ilçelerde de ulaşım sıkıntılarını yerinde inceleyip çözüyoruz. Erciş İlçesinin en büyük sorunlarından biri ulaşım sorunudur. Ne yazık ki bu sorunu çözmek için bugüne kadar hiçbir çalışma yapılmamış. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana Erçiş’in sorunlarını çözmek için büyük gayret içindeyiz. Bu günde ulaşım sorunlarını çözmek için ekip olarak Erciş’teyiz. Esnafımızı şoförlerimizi dinledik. Gerekli çalışmalar için düğmeye bastık. İnşallah kısa vadede sıkıntıları gidereceğiz.”

İlçedeki Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını da denetleyen Tamer, yapımı devam eden İtfaiye binasını gezdi. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle