Hoşgeldiniz  

Erbenzer’den Regaip Kandili Mesajı

Admin | 22 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Burukanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İş adamı Şerif Erbenzer  Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Mübarek Üç Ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Erbenzer’’ bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

 

Kandillerin, insanların kalplerin birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık birlik, beraberlik dayanışma duygularını arttıran çok özel geceler olduğuna işaret eden Başkan Şerif Erbenzer şunları kaydetti “Kandiller, Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet  bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzdaki iç huzur ve kardeşliği pekiştireceğine inanıyorum. Regaip Kandili’nin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak toplum olarak birbirimize kenetlenip  birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye  birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle  tüm Müslüman kardeşlerimin  Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor  milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı  bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Burukanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı

İş Adamı Şerif Erbenzer

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle