Engelsiz Kafe'de Engelsiz Tiyatro - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Engelsiz Kafe’de Engelsiz Tiyatro

Admin | 11 Ekim 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi’nin hizmet binasında bulunan tamamı özel gereksinimli bireyler tarafından hizmet verilen Engelsiz Kafe’de bir farkındalık oluşturularak tiyatro gösterimi başlatıldı.

Engelsiz Kafe’nin özel gereksinimli çalışanları ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi tiyatro topluluğu öğrencilerinin ortak hazırlayıp, düzenlediği ‘ENGELSİZ TİYATRO’ gösterimi eğlenceli bir gala ile start aldı.

Bu özel gösteriye; İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan, İpekyolu Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Zekeriya Çelik ile Engelsiz Kafe misafirleri katıldı.

Pandomimle başlayan gösteriye bazen seyircilerin de ortak olması izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Doğaçlama tiyatro konseptiyle sergilenen oyun izleyicilerden büyük beğeni topladı. Günün sürprizi ise Engelsiz Kafe çalışanlarından geldi. Oyun sonrası sergilenen mini skeçte, kafede  hizmet veren özel gereksinimli çalışanların da başarıyla rol alması renkli anlara sahne oldu.

İpekyolu Belediyesi Engelsiz Kafe’de segilenecek tiyatro gösterileri her Çarşamba akşamı saat 20.00’de tüm vatandaşlarımızla ücretsiz olarak buluşacak

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle