Efeoğlu'ndan Tuşba Belediyesi'ne Teşekkür Ziyareti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Efeoğlu’ndan Tuşba Belediyesi’ne Teşekkür Ziyareti

Admin | 04 Eylül 2019 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, Tuşba Belediyesi’nde maaş farklarını alamayan Hizmet-İş Sendikası üyelerinin, ücretlerini toplu bir şekilde geriye dönük ödeyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’a ziyaret etti.

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ı makamında ziyaret ederek, yılbaşından bu yana asgari ücretin altında kalan işçilere verilmeyen zamların geriye dönük hesaplanarak ödenmesinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

Bu konuda birçok kez belediye yetkilileriyle girişimleri olduğunu söyleyen Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, Tuşba Belediyesi’nde asgari ücretin altında kalan üyelerine Toplu İş Sözleşmesi gereği yapılması gereken farkların girişimleriyle birlikte sonuca ulaştığını”belirtti.

Maaş zamlarının zamanında ödenmediğine dikkat çeken Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, “Yevmiyeleri asgari ücretin altında olan işçilerimize 01.01.2019 tarihinde %4, 01.06.2019 tarihinde %4 uygulanması gereken zamlar uygulanmamıştı. Tuşba Belediyesi yetkilileri ile sık sık görüşmeler yaptık. Bu girişimler sonucunda Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın da talimatıyla, işçilere ödenmesi gereken ücret farklarını geriye dönük hesaplatarak işçi kardeşlerimizin hesabına aktarıldığı bilgisini aldık. Üye işçilerimiz açısından oldukça önemli olan bu olumlu gelişme vesilesiyle, yönetim kurulumuzla birlikte başkanımıza ziyarette bulunmak istedik. İşçi hakları konusunda her zaman hassas davranan ve işçinin yanında duran Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’a tüm üye işçilerimiz adına teşekkür plaketi takdim ettik”ifadelerini kullandı.

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı’ndan plaketi kabul eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ise, “Belediyemiz olarak adil bir yönetim sergilemeye çalışıyoruz. İnsanların alın terine kimse göz dikmemeli.  Bizde yetkili sendikaları ile birlikte üzerinde çalışma yaptık. İşçilerimizin hakkı olan geriye dönük maaş farklarını hesaplatarak, arkadaşlarımızın hesaplarına aktardık. Güle güle kullasınlar”diye konuştu.

Haber yerelvanhaber

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle