Edremit’te Öğrenciler 2 Ton Çöp Topladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Edremit’te Öğrenciler 2 Ton Çöp Topladı

Admin | 01 Kasım 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

      Van’ın Edremit Belediyesi tarafından Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı öğrencilerinin katılımıyla Van Gölü sahilinde başlatılan temizlik kampanyasında yaklaşık 2 ton çöp toplandı.

      Edremit Belediyesi öncülüğünde Lalapaşa Parkı’nda Vangölü sahilinde başlatılan temizlik kampanyasına Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Müdüresi Rezzan Bayram, okul öğrencileri ve öğretmenler katıldı. Denetim serbestlik yükümlülerinin de destek verdiği temizlik çalışmalarında öğrencilerle birlikte 2 ton çöp toplandı. Öğrenciler sahil boyunca topladıkları çöpleri, çöp poşetlerine doldurarak, temizlik araçlarının alması için hazır hale getirdiler.

      Öğrencilerle birlikte çöp toplayan ve daha sonra açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan, vatandaşlara çevrenin temiz tutulması ve Vangölü’nün korunması noktasında çağrıda bulundu. Başkan Karahan, “Lütfen bize binlerce yıl öncesinden aktarılan, binlerce yıldır insanımızın kullandığı bu Van Gölü’nü bize emanet edildiği şekilde, biz de sonraki nesillere emanet edelim. Gelecek nesillere yaşanılır bir dünya bırakmak hepimizin görevidir. Bu bilinçle hareket edilmesi konusunda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

      Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Müdiresi Rezzan Bayram da Edremit Belediyesi’ne teşekkür ederek, okulları adına bunun daha bir başlangıç olduğunu belirterek, çok daha kapsamlı temizlik programları düzenleyeceklerini kaydetti. 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle