Edremit’te Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Heyecanı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Edremit’te Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Heyecanı

Admin | 28 Kasım 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Spor, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

       Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, mahalle kültürünün yaşatılması ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın başlama vuruşunu yaparak startını verdi. 

       10 kişilik ekiplerden oluşturulan yaklaşık 80 takımın mücadele vereceği ‘Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’ start aldı. Sağdinçler Halı Saha’da gerçekleştirilen turnuvanın ilk maçı Almino City ile Süphan Gençlik takımları arasında gerçekleşti. Karşılaşma öncesi takımlarla bir araya gelen Başkan Say, her iki takım kalecisine penaltı vuruşları yaparak, etkinliğe renk kattı. Daha sonra takım oyuncularını tebrik eden Başkan Say, turnuvanın başlama vuruşunu yaparak, kısa süreliğine ilk maçı izledi. Başkan Say, sporun barış ve kardeşliği güçlendiren bir etkinlik olduğunu belirterek, çocukları spora teşvik eden ve başarılı birer birey olmaları için yol gösteren her çalışmayı desteklediklerini söyledi.

       Mahalle sakinlerinin de takımlarını desteklemek için takip ettikleri karşılaşma kıyasıya mücadeleye sahne olurken, Aralık ayına kadar devam edecek olan maçlar sonunda dereceye girenlere ise çeşitli ödüllerin verileceği belirtildi. 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle