Dr. Suna Erdinç Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı Oldu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Dr. Suna Erdinç Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı Oldu

Admin | 26 Nisan 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Eski Van Milletvekillerinden Mehmet Emin Erdinç’in kızı Dr. Suna Erdinç mesleğinden istifa ederek Milletvekili aday adayı olmak için resmi başvurusunu yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran’da almış olduğu erken seçim sonrasında Van’ın köklü ailelerinden ve eski Van Milletvekili Mehmet Emin Erdinç’in kızı Dr. Suna Erdinç babasının da desteğini alarak Van Milletvvekili aday adayı oldu.
Ak Parti Van Milletvekili aday adaylığı süreci ile ilgili Gazetemize açıklamalarda bulunan Dr. Suna Erdinç ”Başta babam ve diğer tüm aile büyükleriminde Dualarını alarak 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Ak Parti de Van Milletvekili aday adayı oldum.
Bu seçimlerin Müslümanlar için iki ucu keskin viraj olduğunu belirten Suna Erdinç”AB Ülkelerinin Türkiye’ye karşı ne kadar düşmanca tavır takındıkları ortadadır.İçerde de şer odaklı kirli ittifaklarının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan düşmanlıklarıda görüyoruz.Küresel güçlerin bu acımasız saldırılarına karşı Yeni Türkiye yapılanmasında görev alacak kadroda yer almak istiyorum.Bu zorlu virajda tüm bilgi ve birikimimle Van’a hizmet etmek istiyorum.Ak Partinin Türkiye için bir şans olduğunu ve bu şansı çok iyi kullamamız gerekir”diye açıklamasında bulundu.


Dr Suna Erdinç Kimdir?
DR. SUNA ERDİNÇ KİMDİR?
Eski Van Milletvekili Mehmet Emin Erdinç’in kızı olan Dr. Suna Erdinç 1965’te Erciş’te doğdu.1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde mezun olarak 1993 ve 1995 yılları arasında Van Doğum evi ve Erciş Ana Çocuk sağlığı merkezinde Doktor olarak görev yaptı.1995 ve 2011 yılları arasında Ankara Verem Savaş Dispanseri’nde Doktor olarak çalıştı. 2001-2010 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptı.Halen Ankara’da Doktor olarak çalışmaktadır.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle