Dönerdere Ve Emek Sulama Kanallarıyla Hayat Buluyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Dönerdere Ve Emek Sulama Kanallarıyla Hayat Buluyor

Admin | 12 Kasım 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Van Büyükşehir Belediyesi, Özalp’te bulunan Dönerdere ve Emek Mahallelerine yeni beton sulama kanalları yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Özalp ilçesine bağlı Dönerdere ve Emek Mahallelerine yeni sulama kanalları yapıldı. Toplam da 20 bin metrelik sulama kanalları ile 680 hektarlık alan su ile buluşturuldu. Yapılan kanallarla ayrıca köprü ve benzeri sanat yapıları da inşa edildi. Proje sayesinde hayvan içme ve arazi sulama suyuna kavuşan mahalle sakinleri projeyi memnuniyetle karşıladı.

Daha önce su yetersizliğinden dolayı ekim ve hayvancılığı zor şartlarda yaptıklarını belirten Mahalle sakinleri “Köyümüz Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez hizmetle tanıştı. Yapılan su kanalları ile tarım arazilerimizi rahatlıkla sulayabiliyoruz. Hayvanlarımızın su ihtiyacını giderebiliyoruz. Yapılan hizmetten çok memnunuz. Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşarak geçimlerini sağlayan köylüler için sulama kanallarının büyük önem taşıdığını ifade eden Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatları ile Van’ın tüm köylerine hizmet odaklı çalışmalar başlattık. Bu yıl hayata geçirdiğimiz sulama kanalları projemiz çok şükür meyvelerini vermeye başladı. En kırsal ilçelerimizde bile vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz arazi sulama kanalları ile çiftçimizin daha iyi hasat elde etmesini hedefledik. Elimizden geldiği kadar vatandaşın isteklerine cevap verebilmek, sulamalarını yaptırabilmek bizim birinci öncelikli görevimizdir. Yaptığımız çalışmalarla çiftçilerin uzun süredir hasret kaldığı yatırımlarla yüzü güldü. Çiftçimizi böyle görmekte bizi mutlu ediyor. Çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle