resim
Doktor Hakan Yurtkuran Parkı Hizmete Açıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Doktor Hakan Yurtkuran Parkı Hizmete Açıldı

Admin | 17 Kasım 2017 | Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi tarafından, Van Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bahçesine yapılan Dr. Hakan Yurtkuran Parkı törenle hizmete açıldı.
Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, kamu kurum ve kuruluşları arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekerek, vatandaşlara sağlık hizmeti veren bir kuruma destek vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Parka Erciş depreminde kaybettiğimiz Dr. Hakan Yurtkuran’ın adının verildiğini belirten Öztürk “Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.
Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet Semur da törende Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk’e bir plaket takdim ederek, parkın yapımından dolayı teşekkürlerini iletti.
1200 metrekarelik bir alana kurulan park, çakıl taşları ve boyama alanları içeren peyzajı ve geri dönüşüm elemanlarının değerlendirilmesi ile dikkat çekiyor. Parklarımızda ilk kez uygulanan perspektif resim çalışması da parkın dikkat çekici özelliklerinden birisi. Parkta ayrıca, kamelyalar, oturma grupları, basketbol sahası ve çocuk oyun parkı da bulunuyor.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle