resim
Doğa Sporları Üyeleri İran'da Zirve Yaptılar - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Doğa Sporları Üyeleri İran’da Zirve Yaptılar

Admin | 10 Ağustos 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Faaliyetlerini Van ve yakın bölgelerde sürdüren Vadi Doğa Sporları üyeleri, bu kez sınırları tanımayarak komşu ülke İran’ daki yüksek Demavend Dağına zirve yaptı.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Demavend Dağı tırmanışına, üçü İran vatandaşı ,beşi türk vatandaşı olmak üzere sekiz maceraperest katıldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Vadi Doğa Sporları kulübü başkanı Ömer Demez,
” 4_8 Ağustos 2018 tarihlerinde sekiz kişilik bir ekip olarak 5671 rakımlı yüksekliği olan Demavend Dağı zirve tırmanışını başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

Grubumuzdaki sekiz kişi de zirve yaptı. Bizim açımızdan çok güzel bir etkinlik oldu. Zirve tırmanışına katılan bütün dostlarımızı kutluyoruz.

Bugüne kadar komşumuz İran hakkında bize anlatılanlar hepsi yalan. Özgürlük,hoşgörü,samimiyet güven ve herkesin birbirine saygılı olduğu bir ülke olan İran’ dan güzel hatıralarla ayrılıyoruz ” dedi.

Demavend Dağına Zirve yapanlar

Ömer Demez
Fatih Arsakay
Leyla Helvaci
Hulusi Helvacı
Kadri Sencar
Ali Mamizadeh
İbrâhim ve Behruz Mamizadeh kardeşler

Bizde basın mensupları olarak bu güzel ve heyecan dolu etkinliği gerçekleştiren Vadi Doğa Sporları kulüp üyelerini yürekten tebrik ederiz.

Haber:ERCAN ULUTAŞ

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle