resim
Dışarı Atılan Yaşlı Çifte Büyükşehir Sahip Çıktı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Dışarı Atılan Yaşlı Çifte Büyükşehir Sahip Çıktı

Admin | 02 Eylül 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van’da ev kirası ve elektrik faturalarını ödeyemediği için ev sahibi tarafından kapı dışarı edilen yaşlı çifte Van Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı.

İpekyolu İlçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesinde yaşayan 7 çocuk babası 68 yaşındaki Mahir Kaya ve işitme engelli 67 yaşındaki eşi Münevver Kaya maddi yetersizliklerden dolayı kirasını ödeyemedi. Birkaç kirası geçen ve elektrik borçlarını ödeyemeyen yaşlı çift ev sahibi tarafından eşyaları ile evden çıkarıldı. Sokakta kalan çifte Van Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından sokaktan alınan çift Büyükşehir Belediyesine ait misafirhaneye yerleştirildi. Çifte ait eşyalarda depoya alındı.

Misafirhanede çok iyi şartlarda kaldıklarını belirten yaşlı çift “Allah devletimizden razı olsun bizi bu zor günde yalnız bırakmadı. Biz Van Büyükşehir Belediyesi ile Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yetkililer tarafından yaşlı çiftin yeni bir eve yerleştirilmesine kadar misafirhanede konuk edileceği belirtildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle