Hoşgeldiniz  

Destek Varsa Engel Yok!

Admin | 28 Ekim 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Spor, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Bedensel Engelliler tekerlekli Basketbol takımı, Kocaeli Bedensel Engelliler Basketbol takımına konuk oldu. Zorlu geçen karşılaşmayı Van temsilcisi 70-62 kazandı.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Basketbol 2.liginde mücadele eden Van Bedensel Engelliler takımı, Kocaeli ekibine konuk oldu. Çekişmeli geçen müsabakanın sonunda 70-62’lik galibiyetle gülen taraf Van temsilcisi oldu.
Kocaeli deplasmanı sonrası açıklama yapan Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hanefi Baykara, güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.
Sporcularının Kocaeli karşılaşmasında ortaya koydukları performanstan memnun olduklarını belirten Baykara, “ Çok zorlu, çekişmeli ve güzel bir maç oldu. Maç boyunca centilmence mücadele eden Kocaeli takımını da tebrik ediyor, kalan maçlarında başarılar diliyorum”dedi
Bize Sahip Çıksınlar!
Deplasman maçlarına gidip gelme konusunda sıkıntı yaşadıklarına değinen Başkan Baykara, “ Van’dan İstanbul’a oradan da Kocaeli’ne geçtik. Destek bulamadığımız için ulaşım giderlerimizi borç alarak sağladık. Aldığımız borçları da nasıl ödeyeceğimizi de bilmiyoruz. Destek alamazsak bile biz bu kente yakışır bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Van halkına ve Vanlı iş insanlarına da güvenimiz tamdır. Elbet bir gün çığlığımızı duyacaklar. Bize destek olacak yürekli Vanlıların da olduğunu biliyoruz. Biz saha da mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Kocaeli deplasmanında ilimizde görmediğimiz ilgiyi ve alakayı bizlere gösteren, her türlü desteği sunan eski Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a sporcularım ve memleketim adına teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.
Van ilinde ise antrenmanlarımıza gidiş geliş ve salon konusunda kendilerine destek sunan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’a da teşekkür eden Baykara, “Van ilinde yanımızda duran tek idarecidir. Desteklerini esirgemiyor, yanımızda duruyor. Umarım sayın İnanç’da desteklerini çoğaltarak bizlerim yanında olduğunu bir kez daha gösterir. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İlçe Belediyelerinin bizlere sahip çıkmalarını bekliyoruz. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız ve yapıyoruz. İnşallah büyüklerimizde yanımızda olurlar” diye konuştu.
Basın mensuplarına da teşekkürlerini ileten Başkan Baykara, “Bunca olumsuzluğun ve imkansızlığa rağmen her daim sesimiz olan, sorun ve sıkıntılarımızı kamuoyuna duyuran Van ilinde ki yerel ve ulusal basın mensuplarına teşekkür ediyorum”açıklamalarında bulundu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle