resim
Deneyimli Gazeteci Çurku"Sözde Gazeteciler Mesleğimizin İtibarını Zedelediler" - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Deneyimli Gazeteci Çurku”Sözde Gazeteciler Mesleğimizin İtibarını Zedelediler”

Admin | 29 Mayıs 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van’da çok uzun yıllar birçok değişik Gazete ve televizyonlarda etkin Gazetecilik yapan Murat Çurku ” Sözde Gazetecilik yapanlar mesleğimizin itibarını zedelediler” diye tepki verdi.


Çurku ” Gazetecilik onurlu bir meslektir. Ahlak ve edep gerektirir. Toplumun sorunlarına eğilen ve onu dile getiren kişidir gazeteci. Haysiyet ve şerefle yapmalı bu görevi. Yaptığınız işin yalakalık ve menfaatlerle bir ilişkisi olmamalıdır.
Ama gel gelelim şimdilerde gazetecilik böyle yapılmıyor maalesef, gazeteciliğin itibarı yerlerde sürünüyor. Gazetecileri temsil ettiğini söyleyenler önce kendilerine pay çıkarıyor, resmi kurumlarda yer ediniyorlar. Daha dün bu işe girenler 30- 40 yıldır bu görevi Van’da yapanları maşallah hiç de tanımıyorlar.
Atıyorlar tutuyorlar, yapıyorlar satıyorlar, yiyorlar içiyorlar. Emekte görmediklerimiz yemekte kimseye yer bırakmıyorlar. Sadece yemeklerde törenlerde protokollerde görünen bazı gazetecilerin gerçekte ne işe yaradıklarını anlamıyoruz gerçekten.
Van’da gazeteciliğe ömrünü vermiş, alın terini dökmüş olan gazeteciler de var, bu gazetecileri temsil ettiğini söyleyen dernek ve cemiyetler neden görmezden geliyor. Sadece kendini bir yerlerde göstermeye çalışan kişilerle kol kola yürüyorlar.
Gazeteci dürüst temiz ve sade olmalıdır, ancak şimdilerde bu özellikleri arayan yok. Varsa yoksa bir yerlerde yemek ve reklam alma peşinde koşuyorlar.
Biz gazeteciliğin gerçek görev olarak yapılmasını istiyoruz. Gazeteci insana haber verir, biz bunu istiyoruz.
İyi günler değerli ve gerçek gazeteci dostlarım, dertlendim yazdım” diyerek tepkisini dile getirdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle