resim
Dekan Tüfenkçi'den İlköğretm Haftası Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Dekan Tüfenkçi’den İlköğretm Haftası Mesajı

Admin | 17 Eylül 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Van Yüzünci Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr Şefik Tüfenkçi İlköğretim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Prof.Dr. Tüfenkçi mesajında”İlköğretim döneminin çocuklar için çok önemli olduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi:
“Ailede başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımı olan ilköğretim dönemi çocuklarımızın yaşamında akademik temellerinin atıldığı, onları yaşama hazırlayan çok önemli bir aşamadır. Okul çağına gelen her çocuğumuzun eğitim-öğretime erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine fırsat verecek ortamlarda mutlu bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak hususu da toplum olarak en fazla ehemmiyet gösterdiğimiz konuların başında gelmektedir.
İnanıyorum ki Ülkemizin kaderini tayin edecek geleceğin bilim insanları, öğretmenleri, anne-babaları, yöneticileri olan çocuklarımız akademik ve sosyal olarak ne kadar donanımlı yetişirlerse, Ülkemizde o kadar gelişecek ve o kadar iyi yerlere gelecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve kıymetli öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşarak ilköğretim haftalarını kutluyorum.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının Van’ımız ve Ülkemiz için başarılarla dolu, hayırlı ve uğurlu bir yıl olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle