Hoşgeldiniz  

Dekan Tüfenkçi Yeni Görevinde

Admin | 31 Ekim 2019 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Y.Y.Ü Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şefik Tüfenkçi Uluslararası Üniversiteler Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı ve Danışma Kurulu Üyeliğine Atandı.

Yeni gorevine atanmasıyla ilgili konuşan Dekan Tüfenkçi “Uluslararası Üniversiteler Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı ve Danışma Kurulu Üyeliğine Atanmam Dolayısıyla;Asya, Avrupa, Afrika ve Balkan ülkeleri ile diğer bölgelerde bulunan, 29 ülkenin 500 üniversitesinin Yükseköğretim Kurumlarının ekonomik, akademik, teknik proje ve eğitim alanlarında işbirliğini sağlamak; Yükseköğretimde bölgesel ve uluslararası ortak değerleri yaşatmak ve geliştirmek; dahili misyon olarak üyelerini, üniversite camiasının ve Yükseköğretim Kurumlarının birbirine bağlayıcı nitelikte hizmetler sunmalarını sağlamak; harici misyon olarak ise işbirliği sağladığı kurum, kuruluş ve üniversiteleri uluslararası düzeyde temsil etmek, üyelerinin ve toplumun Yükseköğretim’ de yeterli düzeyde faydalanmasını sağlamayı sosyal bir sorumluluk olarak görmek olan Uluslararası Üniversiteler Konseyi’nin 4. Genel kurulunda aldığı kararla şahsımı Uluslararası Üniversiteler Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı ve Danışma Kurulu Üyeliği ile onurlandırmalarından dolayı, Kurucu Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Sayın Orhan Hikmet Azizoğlu başta olmak üzere çok değerli Konsey üyelerine şükranlarımı sunarım.
Genel Sekreter Yardımcısı ve Danışma Kurulu Üyesi olarak hizmet edecek olmaktan gurur duyduğumu belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle